Rozwiązania IT

Firma AVICON Advanced Vision Control realizuje projekty z zakresu IT w przemyśle. Posiada  kadrę inżynierską o wysokich kwalifikacjach i doświadczeniu w zakresie analizy potrzeb informatycznych klientów, projektowania rozwiązań spełniających te potrzeby oraz ich wdrażania.

Firma istnieje na rynku od 2004 roku i przez ten czas pozyskała szereg solidnych dostawców i partnerów, którzy dostarczają najnowszych rozwiązań w swoich specjalistycznych dziedzinach (np. w systemach wizji maszynowej) oraz wspierają AVICON w projektach integracyjno-wdrożeniowych.

Dotychczasowe projekty AVICON wdrażane były u klientów z różnych branż, głównie z branży spożywczej, chemicznej i produkcji przemysłowej.

Nasze realizacje obejmują:

 • Kompletne systemy IT Posiadamy doświadczenie w realizacji projektów IT wymagających tworzenia kompletnych rozwiązań od podstaw. Specjalizujemy się w prowadzeniu analiz potrzeb klientów i tworzeniu rozwiązań „szytych na miarę”, zgodnie z życzeniami klienta. Oferujemy rozwiązania typu Manufacturing Execution System (MES), w tym także zintegrowane z systemami wizyjnymi. Dostarczamy rozwiązania dedykowane, pozwalające usprawnić proces produkcyjny, również od strony administracyjnej (jak np. automatyzacja obiegu dokumentów w przedsiębiorstwie). Oprogramowanie, które oferujemy - dzięki modułowej budowie - daje się łatwo rozbudowywać o dodatkowe funkcje, dzięki czemu nasze systemy mogą rosnąć wraz z potrzebami naszych klientów. Sprzęt, który dostarczamy w naszych realizacjach, pochodzi od naszych długoletnich i sprawdzonych dostawców i jest zawsze najwyższej jakości, i posiada nawet 3-letnią gwarancję producenta. Nadmienić należy, że zawsze otaczamy opieką serwisową nasze wdrożenia. Serwis świadczymy na terenie całego kraju, bądź w trybie wsparcia zdalnego, bądź w trybie wyjazdów do miejsca wdrożenia systemu.

  Diagram MES Diagram OCR

   

 • Integracje systemów Podejmujemy się wykonania integracji pomiędzy systemami IT. Są to zarówno integracje pomiędzy istniejącymi u klienta systemami IT, jak i integracje pomiędzy nowymi systemami a już istniejącymi systemami IT. Takie integracje pozwalają na uzyskanie nowych korzyści (nowych funkcjonalności) z już istniejących systemów przemysłowych i oprogramowania a także pozwalają na uzyskanie oszczędności wynikających z „przedłużenia życia” takich systemów i unikania inwestycji w zupełnie nowe systemy. W trakcie wykonywania analiz przedwdrożeniowch zawsze kierujemy się zasadą racjonalnego wykorzystania istniejących zasobów klienta (dotyczy to oprogramowania, instalacji sieciowej, serwerów, stacji roboczych itp.), co ma na celu unikanie zbędnych wydatków inwestycyjnych przez klienta.
 • Interfejsy Realizowane przez nas interfejsy do systemów przemysłowych i bazodanowych pozwalają korzystać z nich w sposób wygodniejszy i wydajniejszy. Odpowiednio zaprojektowane interfejsy mogą również pozwalać na wykorzystanie dotychczas niedostępnych funkcji sprzętu i oprogramowania. Korzystamy z przyjętych standardów takich jak OPC, PROFINET

W naszych projektach integrujemy komponenty z obszarów takich jak:

 • systemy wizyjne (np. OCR)
 • automatyka
 • bazy danych (i oprogramowanie o nie oparte)
 • cloud computing (przetwarzanie i magazynowanie danych w chmurach obliczeniowych zapewnia wydajność i bezpieczeństwo procesów)
 • systemy kontroli dostępu do danych
 • technologie umożliwiające zdalny dostęp do sterowania i zasobów
 • platformy automatyzujące współpracę z kontrahentami (zamówienia, rozliczenia, raportowanie)
 • administracja sieci komputerowych

Jesteśmy gotowi na nietypowe wyzwania.