Innowacyjne technologie firmy Basler

5 Wrzesień, 2018 - 12:30 -- kniesteruk

W tym roku w ofercie firmy Basler pojawiło się wiele innowacyjnych urządzeń i technologii, będących odpowiedzią na premiery nowych sensorów CMOS oraz zmieniające się zapotrzebowanie rynkowe. Nowe produkty pojawiły się zarówno wśród znanej i cenionej serii ace jak również w sektorach embedded i akcesoriów.

Segment wysokiej wydajności poszerzył się o kamery wyposażone w nowe interfejsy i nową generacją sensorów, charakteryzujące się wysoką rozdzielczością oraz wysokim frame ratem. Nowe urządzenia wraz z kompatybilnymi frame grabberami tworzą niezawodne połączenie, spełniające standardy wielu wymagających aplikacji.

Ostatnie miesiące to również czas premiery nowych kamer z serii ace. Jedną z nich jest zamiennik 1:1 kamer wyposażonych w niekontynuowany już sensor Sony ICX618. Oferta kamer ace poszerzyła się także o 4 nowe wysokorozdzielcze modele ace U 20MP, wyposażone w sensor Sony Pregius IMX183.

Kolejną nowością jest Embedded Vision Development Kit, składający się z SoC Qualcomm Snapdragon 820 ze zintegrowanym ISP, modułu kamery Basler dart 5MP z interfejsem BCON dla MIPI oraz oprogramowania pylon Camera Software Suite dla systemów operacyjnych Linux. Taki zestaw umożliwia tworzenie dużych i jednocześnie zoptymalizowanych kosztowo systemów.

Dodatkowo pojawiły się także nowe akcesoria, takie jak obiektywy czy kable. Chciałbyś zapoznać się ze wszystkimi nowościami na żywo? Masz teraz taką możliwość! Basler będzie obecny na targach VISION Stuttgart, odbywających się w dniach 6-8 listopada.