O nas

AVICON Advanced Vision Control to firma zajmująca się optycznymi systemami wizyjnymi oraz inspekcyjnymi do zastosowań przemysłowych i naukowych. Będąca na rynku od roku 2006 firma jest polskim dystrybutorem komponentów wizyjnych wiodących światowych dostawców, takich jak Basler AG, FLIR, Cognex, Schneider Kreuznach i wielu innych.

Zobacz pełną listę dostawców.

Wraz z dystrybucją komponentów, AVICON rozwinął dział wdrożeń i integracji wizyjnych. Dzięki bezpośredniemu dostępowi do najnowszych technologii i komponentów wraz z pełnym supportem technicznym producentów, jesteśmy w stanie zrealizować kompleksowo zadania wizyjne w pełnym spektrum złożoności, począwszy od testów ewaluacyjnych poprzez projekt aż do wdrożenia na miejscu instalacji. Nasz team techniczny jest również do dyspozycji Klientów w przypadku zapytań technicznych, doboru kamer, optyki, oświetlenia, jak i propozycji całościowych rozwiązań technicznych bazujących o akwizycję i przetwarzanie obrazu.

Poznaj nasze możliwości integracyjne

Nasza oferta jest kierowana praktycznie do wszystkich branż przemysłu oraz dziedzin nauki, w których zachodzi potrzeba kontroli jakości, inspekcji, oceny wizualnej lub pomiaru z wykorzystaniem kamer obrazowych.

W przemyśle jesteśmy obecni w branżach samochodowej, opakowań, FMCG, lotniczej, kolejowej, logistycznej, elektronicznej i innych.

W zakresie badań naukowych dostarczamy nasze rozwiązania dla takich dziedzin jak sport, inżynieria wojskowa, nauki przyrodnicze, medycyna, inżynieria produkcji, materiałoznawstwo, budownictwo, badania nieniszczące, nauki fizyczno-chemiczne.