Sensory IMX – porównanie technologii CMOS od Sony

9 Styczeń, 2018 - 12:04 -- kniesteruk

W ostatnich miesiącach pojawiło się wiele wiadomości na temat sensorów CMOS Sony Pregius. W poniższym opracowaniu, opublikowanym na stronach firmy Basler, w przystępny sposób przedstawiono, co kryje się pod takimi nazwami jak IMX174 czy IMX250. W artykule znajduje się zestawienie cech poszczególnych sensorów, a także porównanie ukazujące, czym różnią się sensory linii Pregius od innej głównej linii Sony CMOS, serii Starvis.

W artykule znajdziesz:

  • W jaki sposób konstruowane są czujniki z serii Sony Pregius i jakie funkcje posiadają?
  • W jaki sposób konstruowane są czujniki z serii Sony STARVIS i jakie funkcje posiadają?
  • Jak czułe są poszczególne sensory?
  • Jakie są główne różnice pomiędzy sensorami i co z nich wynika?

Artykuł możesz znaleźć tutaj.

Podsumowując, jedno jest pewne: nawet w samej jednej serii czujników Sony Pregius istnieją różnice w sposobie projektowania i implementacji różnych generacji układów. Wybierając sensror IMX na pewno można spodziewać się jednego: doskonałej jakości obrazu, gwarantowanej przez czołowego producenta matryc CMOS, firmę Sony.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszamy do zapoznania się z artykułami: „Technologia CMOS i jej rola w systemach opartych na fluorescencji” oraz „1” kamery: zalety i przeznaczenie”. Zapraszamy również do kontaktu z działem obsługi klienta Avicon.